Достапни линкови

Последици од растењето пред екран


Последици од растењето пред екран
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:38 0:00

Истражување за медиумските навики на децата во Босна и Херцеговина покажува дека децата во просек поминуваат речиси три часа дневно со мобилен телефон, телевизор и компјутер. Експертите предупредуваат дека времето поминато пред екраните се зголемува и негативно влијае на развојот на децата.

Категории

XS
SM
MD
LG