Достапни линкови

Пожари беснеат во Македонија


Пожари беснеат во Македонија
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:42 0:00

Само во скопско попладнево имаше десетици пожари. Гореше во Соње, Добри Дол, Ракотинци, откако Македонија деновиве е зафатена од силни пожари на повеќе локации. Најкритично е во Делчевско-пехчевскиот регион и кумановско Старо Нагоричане. Штетите се големи, некои луѓе останаа без своите домови.

Категории

XS
SM
MD
LG