Достапни линкови

„Пензионерска сила“ во Белорусија


„Пензионерска сила“ во Белорусија
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:39 0:00

Пензионерите се редовни на анти-владините протести во Белорусија кои траат од 9-ти август кога на оспорени избори беше реизбран Лукашенко. Деновиве и пензионери, главно од безбедносните сили, одржаа контра-протест, за подршка на Лукашенко.

Категории

XS
SM
MD
LG