Достапни линкови

Памириските потомци на Александар Велики


Памириските потомци на Александар Велики
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:00:59 0:00

Планините Памири во северен Таџикистан се познати како „покривот на светот“. Овде живеат луѓе кои велат дека се потомци на Александар Велики.

Ваше мислење

Покажи ги коментарите

XS
SM
MD
LG