Достапни линкови

Огнениот пекол на грчкиот остров Евија


Огнениот пекол на грчкиот остров Евија
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:32 0:00

Пожарот на островот Евија е најголем од десетиците што избувнаа во Грција во најдолгиот топлотен бран во земјата во последните три децении со температури до 45 степени целзиусови.

Категории

XS
SM
MD
LG