Достапни линкови

Нов земјотрес во Хрватска - Епицентарот во Петриња

Земјотрес со јачина од 6,3 степени по Рихтер и со епицентар во Петрињa, на 46 километри од Загреб, регистрираше денеска Европско-медитеранскиот сеизмолошки центар. Во Петриња загинале 5 луѓе, а се стравува за уште жртви. Хрватскиот премиер Андреј Пленковиќ изјави дека луѓето мора да се сместат негде, бидејќи во Петриња не е безбедно. На помош стасаа војската, Црвениот крст, пожарникари...

Вчитај повеќе

Категории

XS
SM
MD
LG