Достапни линкови

Нова спортска категорија што доаѓа од стрип


Нова спортска категорија што доаѓа од стрип
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:58 0:00

Нова спортска категорија, каде боксери меѓу борби играат партија шах, се појави во 2003 година во Франција. Инспирацијата за оваа категорија потекнува од француски стрип „Студен екватор“ на Енки Билал во кој херојот Никопол победува во борба каде се покажува и интелегенција и силата - шах и бокс.

Категории

XS
SM
MD
LG