Достапни линкови

Низ фотографии: Русија гори во мистериозни пожари

Низата неодамнешни пожари во руските градови ги натера некои да шпекулираат дека пожарите можеби се поврзани со војната во Украина. Некои од пожарите оштетија воени цели, додека други зафатија згради кои не се поврзани со руската воена инфраструктура.


Вчитај повеќе

16x9 Image

Гоце Атанасов

Со новинарство започна да се занимава за време на студиите по новинарство во Скопје. Работел во Млад борец, Нова Македонија, Македонската радио телевизија, А1 телевизијата и во Дојче Веле, а во Радио Слободна Европа е од започнувањето на емитувањето на македонски јазик.

Категории

XS
SM
MD
LG