Достапни линкови

Не знаеле ништо за КОВИД-19


Не знаеле ништо за КОВИД-19
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:00 0:00

Авганистански активист со велосипед оди низ селата и ги информира луѓето за опасностите од коронавирусот. Има региони во земјата кои не знаат ништо, па тој ги учи, главно децата, како се носи маска, како се мијат раце.

XS
SM
MD
LG