Достапни линкови

Невозможно е воено решение за Нагорно Карабах


Невозможно е воено решение за Нагорно Карабах
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:57 0:00

Примирјето меѓу Ерменија и Азербејџан во конфликтот за Нагорно Карабах, не се почитува. Експерти велат дека воено решение не е можно. Конфликот беше обновен на 27-ми септември и досега има стотици загинати и од вдете страни.

Категории

XS
SM
MD
LG