Достапни линкови

На првите линии околу Нагорно Карабах

Агенцијата АФП има двајца свои најискусни фотографи кои работат на двете страни на конфликтот меѓу Ерменија и Азербејџан. Ова е она на што тие беа сведоци откако на 27 септември избувна последниот судир над отцепениот азербејџански регион Нагорно Карабах.

Фотографиите од ерменска страна ги направи Арис Месинис, а Булент Килич од Азербејџан

Вчитај повеќе

16x9 Image

Гоце Атанасов

Со новинарство започна да се занимава за време на студиите по новинарство во Скопје. Работел во Млад борец, Нова Македонија, Македонската радио телевизија, А1 телевизијата и во Дојче Веле, а во Радио Слободна Европа е од започнувањето на емитувањето на македонски јазик.

Категории

XS
SM
MD
LG