Достапни линкови

Најмалку 14 починати во пожарот во тетовскиот ковид центар


Најмалку 14 починати во пожарот во тетовскиот ковид центар
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:02 0:00

Бројот на загинати во пожарот во модуларната болница во Тетово за лекување на ковид – пациенти денеска се искачи на 14. Јавното обвинителство соопшти дека издале наредба за обдукција и идентификација на 14 тела на починати во синоќешниот пожар во тетовската ковид болница. Во соопштението е наведено дека се испитува дали има и други починати лица.

Категории

XS
SM
MD
LG