Достапни линкови

НАТО и одбраната на Балканот од можна агресија


НАТО и одбраната на Балканот од можна агресија
please wait

No media source currently available

0:00 0:09:31 0:00

Војната во Украина, односно неиспровоцираната инвазија на Русија врз нејзиниот сосед ја нагласи потребата од поинтензивни подготовки на НАТО за да одговори на евентуалните закани врз безбедноста на земјите членки на Алијансата. Какви мерки презема Македонија на воен план во овој нов геополитички контекст.

Категории

XS
SM
MD
LG