Достапни линкови

Ескалира војната меѓу Ерменија и Азербејџан за Нагорно Карабах


Ескалира војната меѓу Ерменија и Азербејџан за Нагорно Карабах
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:17 0:00

Бомби паѓаат во градови и во Ерменија и во Азербејџан по обновениот конфликт меѓу двете земји за Нагорно Карабах. Лидерите на двете земји со остри изјави ги минимизираат шансите за дипломатско решение на конфликтот.

Погледни ги коментарите

XS
SM
MD
LG