Достапни линкови

Му штети ли интернетот на литературниот јазик?


Му штети ли интернетот на литературниот јазик?
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:37 0:00

Скролај, бустирај, шерувај се само дел од изразите кои ги донесе новиот интернет јазик базиран претежно на англицизмот. Што велат младите и експертите - дали со тоа е загрозен македонскиот литературен јазик?

Категории

XS
SM
MD
LG