Достапни линкови

Моќниот глечер, Алеч пред исчезнување


Моќниот глечер, Алеч пред исчезнување
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:59 0:00

Ако не се преземат мерки против климатски промени, најголемиот глечер на Алпите може да исчезне, се наведува во истражувањата.

Категории

XS
SM
MD
LG