Достапни линкови

Младите читаат, ама колку, што и на кој јазик?


Младите читаат, ама колку, што и на кој јазик?
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:56 0:00

Едни велат - речиси сè што читам е на англиски, понекогаш, дури и лектири. Другите сакаат кирилица и мајчин јазик, па и странските автори ги читаат со домашен превод. Дел од младите посетители на актуелниот Саем на книга во Скопје, споделија што и како сакаат да читаат.

Категории

XS
SM
MD
LG