Достапни линкови

Младите Руси со поддршка преку ТикТок за Навални


Младите Руси со поддршка преку ТикТок за Навални
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:20 0:00

Видеа за поддршка на притворениот руски опозициски лидер Алексеј Навални имаат милионска гледаност на ТикТок, а истовремено се забележува поддршка за Навални и на други платформи. Овој тренд започна по апсењето на Навални на 17 јануари и по објавувањето на документарецот за раскошна палата, која наводно е на рускиот претседател Владимир Путин.

Категории

XS
SM
MD
LG