Достапни линкови

Младите и вештачката интелигенција: „Зошто да се мачам, ако робот може да ме замени?“


Младите и вештачката интелигенција: „Зошто да се мачам, ако робот може да ме замени?“
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:17 0:00

Во болниците, на модните писти, на улиците... Вештачката интелигенција е насекаде. Присутна е дури и онаму каде не сме ни свесни дека ја има, како што вели еден од младите кои пред камерата на РСЕ коментираа како развoјот на вештачката интелигенција ќе влијае врз животот на младите.

Категории

XS
SM
MD
LG