Достапни линкови

МКЦ е последниот урбан бастион


МКЦ е последниот урбан бастион
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:37 0:00

Мизар во 80-тите, Суперхикс во 90- тите а најмладата Дина Јашари пред само три години. Овие три генерации артисти едни од првите чекори на музичката сцена ги направиле во Младинскиот културен центар Скопје. За дел од нив МКЦ е последниот урбан бастион во Скопје

Категории

XS
SM
MD
LG