Достапни линкови

Мечување во Македонија - Следете го срцето, а не коментарите на околината


Мечување во Македонија - Следете го срцето, а не коментарите на околината
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:25 0:00

Средношколецот Петар Србиноски одлучил да ги занемари реакциите на оние кои се чудат кога ќе слушнат дека тој тренира мечување. Не се надева дека еден ден хобито би можело да му стане професија, но сака да ги инспирира младите да си го следат срцето и да уживаат во омиленото хоби. Можеби овој спорт не е толку прочуен во Македонија, но тренерите велат дека интересот сè повеќе расте.

Категории

XS
SM
MD
LG