Достапни линкови

Маскирани руски војници се подготвуваат за парада

Руски војници носеа маски додека се подготовуваа за годишната парада на Денот на победата на 9 мај, за да се одбележи крајот на Втората светска војна. Но, во време на напорите за спречување на ширењето на коронавирусот рускиот претседател Владимир Путин ги одложи прославите за подоцна.

Вчитај повеќе

Категории

XS
SM
MD
LG