Достапни линкови

Мали хидроцентрали-големи профити за сопствениците


Мали хидроцентрали-големи профити за сопствениците
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:00:39 0:00

Граѓаните плаќаат, а сопствениците профитираат од хидроенергијата добиена од малите хидроцентрали кои произведуваат скромно количество електрична енергија, а истовремено прават штети за животната средина во еколошки сензитивни подрачја.

XS
SM
MD
LG