Достапни линкови

Македонија во пламен, соседите на помош во гаснење на пожарите

Активни пожари има во битолскиот, струмичкиот, кумановскиот и штипскиот регион. Во нивното гаснење од раните утрински часови учествуваат пожарникарите, припадници на Армијата, а на одредени места дел од екипата од Бугарија. Србија испрати хеликоптери, а дојде помош и од Словенија

Вчитај повеќе

Категории

XS
SM
MD
LG