Достапни линкови

Сведочење на Македонец „заглавен“ во карантин на брод


Сведочење на Македонец „заглавен“ во карантин на брод
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:00 0:00

На почетокот дел од нас бевме во внатрешни кабини, без прозори и балкони тоа беше малку потешко. На секој 7-8 ден фаќа мала криза, но среќа сега имаме два часа дневно да излегуваме надвор, па се трпи некако. После некое време се навикнуваш, зошто сето ова е надвор од нашата контрола, вели во разговор за РСЕ, Марјан Ѓичев кој веќе 23 дена е во карантин на брод.

Категории

XS
SM
MD
LG