Достапни линкови

Лекција по кантер од македонските гејмери


Лекција по кантер од македонските гејмери
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:59 0:00

Стотици гејмери ​​од 42 различни земји ја посетија најјужната точка на Израел, градот Ејлат за да бидат дел од Светскиот шампионат во е-спорт, организиран од Меѓународната федерација за е-спортови (IESF). Се натпреваруваа во Counter-Strike: Global Offensive (CSGO), Tekken 7, eFootball, Dota 2 и Audition. Таму имавме и наши дечки, кои дома се враќаат со шампионска титула во CSGO.

Погледни ги коментарите

Категории

XS
SM
MD
LG