Достапни линкови

Културата во светот во време на ковид-19

Од драјв ин кина до концерти во двор, овие фотографии зборуваат како уметноста и верските традиции преовладуваа низ тешките ограничувања поради коронавирусот.

Вчитај повеќе

16x9 Image

Гоце Атанасов

Со новинарство започна да се занимава за време на студиите по новинарство во Скопје. Работел во Млад борец, Нова Македонија, Македонската радио телевизија, А1 телевизијата и во Дојче Веле, а во Радио Слободна Европа е од започнувањето на емитувањето на македонски јазик.

Категории

XS
SM
MD
LG