Достапни линкови

Кој ќе формира влада во Германија?


Кој ќе формира влада во Германија?
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:41 0:00

Двајцата кандидати на главните политички партии во Германија, Социјалдемократската партија и Демохристијанската унија Олаф Шолц и Армин Лашет по изборите изјавија дека ќе направат сѐ за да ја формираат новата влада по 16 години владеење на Ангела Меркел.

Категории

XS
SM
MD
LG