Достапни линкови

Корона исхрана - малку здраво, па малку мрсно и слатко


Корона исхрана - малку здраво, па малку мрсно и слатко
please wait

No media source currently available

0:00 0:08:35 0:00

Затворените ресторани во време на Корона вирусот имаа позитивно влијание врз начинот на исхрана и консумирањето здрава храна во принцип, вели Шарлот Де Бекер, од Универзитетот во Антверпен, Белгија. Седењето дома поради Ковид19, од друга страна, ги доближи граѓаните поблиску до фрижидерот каде што се наоѓа и здрава и помалку здрава храна.

Категории

XS
SM
MD
LG