Достапни линкови

Корона дигитализација или турканици пред шалтери


Корона дигитализација или турканици пред шалтери
please wait

No media source currently available

0:00 0:08:47 0:00

Пандемијата ги натера граѓаните се повеќе да плаќаат сметки преку интернет. Имено, лесната преносливост на Ковид 19 ја засили дигитализација и кога се во прашање јавните администрации и државните служби за граѓаните. Во Македонија процентот е зголемен, но и натаму мнозинството граѓани плаќаат и вадат документи на шалтер.

Категории

XS
SM
MD
LG