Достапни линкови

Коронавирусот е нова нормалност – тука е за да остане


Коронавирусот е нова нормалност – тука е за да остане
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:12 0:00

Појавата на новиот коронавирус го преврте светот наопаку. Некои велат дека станува збор само за нов вид грип и оти затоа не треба да се преувеличува, за да не се паничи светот. Други пак воопшто не се сомневаат дека доколку продолжи да се шири со ваква брзина и со ваква смртност коронавирусот ќе го промени изгледот и начинот на живеење.

Категории

XS
SM
MD
LG