Достапни линкови

Коронавирусот повторно ја затвора Европа


Коронавирусот повторно ја затвора Европа
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:16 0:00

Рекордни бројки на заболени од Ковид 19 во Европа, па владите превземаат се порестриктивни мерки. Засега нема целосно затворање, но и тоа се предвидува во блиска иднина во повеќе држави.

Категории

XS
SM
MD
LG