Достапни линкови

Конвои на надежта: Украина ги евакуира децата болни од рак


Конвои на надежта: Украина ги евакуира децата болни од рак
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:02 0:00

„Мораме да го спасиме животот на нашето дете“, вели Ихор, држејќи го своето мало дете додека чекаат автобус што ќе ги однесе од Лвив, во западна Украина, во Полска на лекување од рак. Ова е седми конвој со деца болни од рак што ја напушта Украина по инвазијата на Русија на 24 февруари.

Категории

XS
SM
MD
LG