Достапни линкови

Колку пестициди содржат македонските јаболка?


Колку пестициди содржат македонските јаболка?
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:33 0:00

Три примероци јаболка- од пазар, продавница и од детската ужинка, ги однесовме во лабораторија за да видиме колку пестициди има во нив. Има една добра и една лоша вест.

Категории

XS
SM
MD
LG