Достапни линкови

„Колеж“: Очевидци раскажуваат за убиството на тројца украински тинејџери


„Колеж“: Очевидци раскажуваат за убиството на тројца украински тинејџери
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:45 0:00

Руски војници отвориле оган од топ и автомати кон нив. Близнаците Јевхен и Бохдан Самодиј и нивниот пријател Валентин Јакимчук беа убиени додека оделе по улица во нивното родно село Мохнатин, во северна Украина, на 14 март.

Категории

XS
SM
MD
LG