Достапни линкови

Ковид-19 ги продлабочува нееднаквостите


Ковид-19 ги продлабочува нееднаквостите
please wait

No media source currently available

0:00 0:08:37 0:00

Коронавирусот го сврте светот наопаку. Здравствени системи пред колапс, економии кутнати од мерките за спречување на пандемијата и голем број невработени кои се тетерават на работ на сиромаштијата. Коронавирусот остава длабоки траги и во македонското секојдневие.

Категории

XS
SM
MD
LG