Достапни линкови

Ковид 19: Рестриктивните мерки треба да продолжат


Ковид 19: Рестриктивните мерки треба да продолжат
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:18 0:00

Светската здравствена организација препорачува продолжување на рестриктивните мерки и во државите во кои има намалување на новоинфицирани од коронавирус. Пандемијата сеуште не е совладана. Нов здравствен ризик е физичката неактивност. Проблем е и зголеменото семејно насилство.

Категории

XS
SM
MD
LG