Достапни линкови

КОВИД 19: Бавна вакцинација и недостиг од вакцини


КОВИД 19: Бавна вакцинација и недостиг од вакцини
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:06 0:00

Словачка е втората земја од Европската Унија во која се вакцинира и со руската Спутинк В, но министерот за здравство изјави дека тој не би ја примил. Германија одобри вакцинирање на сите старосни групи, а во Њу Делхи почнаа со олеснување на рестрикциите. Светската здравствена организација повторно ги повика богатите да донираат вакцини.

Категории

XS
SM
MD
LG