Достапни линкови

„Клоца за системот“ со патики дизајнирани од мигранти


„Клоца за системот“ со патики дизајнирани од мигранти
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:59 0:00

Кога го напуштил Сенегал, ризикувајќи го својот живот со опасно патување до Канарските Острови, Ламин Сар никогаш не помислил дека ќе заврши како уличен продавач на фалсификувана стока на улиците на Барселона. Уличните продавачи постојано се на штрек од полицијата, а Сар не сакал така да живее, па решил да направи нешто поинакво. Помогнал да се создаде Унија на улични продавачи во Барселона, која лансира свој бренд на патики со надеж дека ќе ги смени „правилата на игра“.

Категории

XS
SM
MD
LG