Достапни линкови

Кинески рудник во Бор ги уништува околните села


Кинески рудник во Бор ги уништува околните села
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:25 0:00

Ископите во рудникот во Бор, Србија, кој е под контрола на кинеска компанија, се шират и кон околните села. Селаните молат за помош бидејќи им е загрозен животот, а некои веќе и го напуштиле селото.

Категории

XS
SM
MD
LG