Достапни линкови

Како да се адаптира градот на климатските промени


Како да се адаптира градот на климатските промени
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:28 0:00

Без оглед на сезоната, секогаш е потопло во градовите отколку во селата ... особено ноќе, а посебно за време на топлотните бранови. Како да се смени тоа?

Категории

XS
SM
MD
LG