Достапни линкови

И во Русија минимум вакцинирани


И во Русија минимум вакцинирани
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:07 0:00

Американска студија покажа дека вакцината на Астра Зенека има ефикасност од 79 отсто. ЕУ соопшти дека не и треба руската вакцина Спутинк. Германците, пак, почнаа да патуваат на одмор во Мајорка, а шпанската полиција во Мадрид прекинала 384 забави само во изминатиот викенд.

Категории

XS
SM
MD
LG