Достапни линкови

Инциденти на Косово, има повредени и упасени


Инциденти на Косово, има повредени и упасени
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:42 0:00

Во северниот дел на Косово, каде што живеат Срби, дојде до судири на полицијата и деменстранти, при што има неколку повредени и уапсени. Полицијата употреби солзавец против насилните демонстранти кои протестираа против акцијата на косовската полиција за сузбивање на шверц. Во делови од северно Косово има и барикади.

Категории

XS
SM
MD
LG