Достапни линкови

Зошто е важно Трамп да биде суден?


Зошто е важно Трамп да биде суден?
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:14 0:00

Американскиот уставен експерт Брајан Калт ги објаснува мотивите за второто судење за импичмент на американскиот Сенат против Доналд Трамп. Тој е обвинет за „поттикнување востание“ за немирите во Капитол на 6 јануари. Калт објаснува зошто тој и другите научници велат дека случајот е навистина уставен иако Трамп повеќе не е на функција.

Категории

XS
SM
MD
LG