Достапни линкови

Загадување на бреговите на реките кај Белград

Сликите со тони отпад на површината на вештачкото езеро на реката Лим во југозападна Србија го обиколија регионот. Неговото чистење започна на 29 јануари, но проблемот со отпадот постои и во другите води на Србија. Главниот град Белград лежи на две реки - Сава и Дунав. И тие, на периферијата на главниот град, се полни со отпад.

Вчитај повеќе

16x9 Image

Гоце Атанасов

Со новинарство започна да се занимава за време на студиите по новинарство во Скопје. Работел во Млад борец, Нова Македонија, Македонската радио телевизија, А1 телевизијата и во Дојче Веле, а во Радио Слободна Европа е од започнувањето на емитувањето на македонски јазик.

Категории

XS
SM
MD
LG