Достапни линкови

Женски лица исчезнуваат од улиците во Кабул

Откако талибанците го презедоа Авганистан кон средината на август, лицата на жените се избришани од рекламите и муралите. Милитантните исламисти создаваат нов мрачен начин на живот. (Овие фотографии се направени од хонорарец во Кабул, кој побара анонимност од безбедносни причини.)

Вчитај повеќе

16x9 Image

Гоце Атанасов

Со новинарство започна да се занимава за време на студиите по новинарство во Скопје. Работел во Млад борец, Нова Македонија, Македонската радио телевизија, А1 телевизијата и во Дојче Веле, а во Радио Слободна Европа е од започнувањето на емитувањето на македонски јазик.

Категории

XS
SM
MD
LG