Достапни линкови

ЕУ регулатива против кршителите на човековите права


ЕУ регулатива против кршителите на човековите права
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:10 0:00

Европската Унија одобри нова легислатива, според која, оние што ги кршат човековите права ќе се соочат со забрана за патување и замрзнати сметки. Така-наречениот Магнитски закон ќе ги таргетира инволвираните во геноцид, тортура и незаконски апсења.

XS
SM
MD
LG