Достапни линкови

Единствената ММА борачка во Јордан ги урива стереотипите


Единствената ММА борачка во Јордан ги урива стереотипите
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:59 0:00

Триесетиедногодишната Лина Фајад е единствена жена во Јордан која тренира мешани боречки вештини (ММА). Таа е дел од тимот „Гладијатори“, кој е составен целосно од мажи. Се натпреварува на регионални и меѓународни првенства бидејќи нема колешки локално.

Категории

XS
SM
MD
LG