Достапни линкови

Европа се буди со нова потреба да се брани од Русија


Европа се буди со нова потреба да се брани од Русија
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:53 0:00

Војната во Украина ја наметна потребата од поголемо вооружување и подобра подготовка на воената инфраструктура. Но, НАТО алијансата не е доволно подготвена, велат воените експерти.

Категории

XS
SM
MD
LG