Достапни линкови

„Едер хармоникашот“: Мора да се чуваат дрвјата


„Едер хармоникашот“: Мора да се чуваат дрвјата
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:59 0:00

Бразилски музичар, Едер Родригез до Насименто со хармоника на брод, плови низ реките во бразилскиот Амазон и свири за заштита на планетата земја. „Едер хармоникашот“, како што тој се нарекува себеси, потсетува за важноста на дрвјата на денешната 50 годишнина од Денот на планетата земја.

Категории

XS
SM
MD
LG